Lokalita

Historické město Andělská hora se nachází na okraji CHKO Jeseníky. Je rozložené několik kilometrů od nejvyššího vrcholu Hrubého Jeseníku - Praděda. Městečko čítá čtyřista obyvatel a náleží do Moravskoslezského kraje. Andělská Hora spadá do chráněné krajinné oblasti Jeseníky a stává se tak vyhledávaným místem pro turisty.

V okolí můžete vybírat z nepřeberného množství turistických a cyklistických stezek, vyzkoušet rafting i horolezectví nebo se vydat zasněženou stopou Jesenické magistrály k vrcholku Pradědu či vodnímu dílu Dlouhé stráně. Nejbližší sjezdovka je z Rezidence vzdálena pouhých 1,2 km.

Vzdálenosti


       Brno                                       Opava                                      Olomouc                                  Ostrava Poruba    

146 km / 116 min                                 44 km / 41 min                                              60 km / 62 min                                               71 km / 66 min        

Široké spektrum letních i zimních aktivit v okolí Andělské hory

Turistika

80 % plochy Jeseníků zabírají lesy, a tak se vydejte je prozkoumat. V okolí Andělské hory je množství značených turistických tras se spoustou zajímavých míst. Praděd a Petrovy kameny jsou jedny z nich. Najdete zde i spoustu zámků a rozhleden a nebo známý vodopád v Karlově Studánce.

Lyžování a běžky

Jeseníky jsou ideálním místem na lyžování. Nachází se zde až 55 lyžařských areálů, 5 snowparků a nejvýše položené sjezdovky v ČR. Nejznámějšími jsou Praděd, kde se dá lyžovat ještě v květnu a Pradědova aréna. A na své si přijdou i běžkaři s téměř nekonečnou 114 km dlouhou bílou stopou v Jesenické magistrále.

Cykloturistika

Jeseníky jsou pro svou bohatou síť cyklostezek ideálním místem na rodinnou dovolenou na kolech. Navštivte Express bike park Karlov a projeďte si parádní trasy - černou a červenou pro zkušené bikery, či modrou pro začínající cyklisty a rodinnou pro děti.

Léčebné a relaxační pobyty

Blízká Karlova Studánka má 200 let starou tradici lázeňství. Pojďte se zrelaxovat do zdejších lázní, které se zaměřují na léčbu dýchacích a alergických potíží a na léčbu problémů se srdcem a pohybového aparátu. Zdejší minerální prameny mají léčivou moc a kvalita vzduchu je srovnatelná s Alpami.

Golf a jezdectví

Kdo by si ale chtěl užít i trochu nevšedního dobrodružství, určitě ho potěší, že se v okolí může pobavit na bobové dráze, zahrát si golf v Albrechticích nebo objevovat krásy panenské přírody Jeseníků ze sedla. 15 km vzdálené Dolní Moravice nabízí i projížďky na koni pro děti.

Jachting a windsurfing

Objevte krásy jachtingu na Slezské Hartě plné romantických zátok. Věděli jste, že jsou zde jedny z nejlepších povětrnostních podmínek na windsurfing? V blízkosti Andělské hory (ve městě Bruntál) najdete i velký aquapark.